Український центр вивчення громадської думки населення «Соцінформ» та MyMedia презентували дослідження про те, як українські школярі використовують медіа, соцмережі та звідки черпають новини.

У дослідженні взяли участь 2153 учня 7-11 класів зі всіх областей України, окрім тимчасово окупованих територій. Дослідження проводилося у столиці, обласних центрах, невеликих містах та селищах міського типу. Школи, класи та респонденти обиралися за допомогою випадкового добору. 

Якими гаджетами користуються підлітки? 

Майже 90% учнів мають персональний комп’ютер, 83% - смартфон, більше половини - планшети, і майже в усіх опитаних учнів удома є інтернет. 

44% старшокласників володіють трьома гаджетами, а 1% не має жодного. Чим старшими є діти, тим більшою є ймовірність, що в них є комп’ютер і смартфон, і тим нижчою, що вони мають планшет. Це свідчить про те, що дітям молодшого віку частіше купують планшет замість комп’ютера. 

 

Як підлітки споживають новини? 

8% дітей визнали, що не приділяють особливої уваги новинам. А ті старшокласники, які ними цікавляться, головним новинним джерелом називають інтернет-публікації (57%). Телебачення, яке у дорослих посідає перше місце, у підлітків - друге. Третє - онлайн-відео. А ось друковану пресу вони ігнорують. 

Преса більш популярна на Західній Україні, менш популярна - у Центральній та Північній, і ще менше - у Південно-Східній та Донбасі. Падіння відбувається з Заходу на Схід. Однак якщо всі всеукраїнські газети читають украй рідко, то місцеві - значно частіше. 

 

З телебаченням ситуація схожа - його більше дивляться на Півночі та Заході, дещо менше - на Південному-Сході. 

А ось з радіо зовсім інша картина. Південно-Східна Україна черпає новини саме з радіопрограм, решта частини країни радіо слухає неохоче. 

 

Інтернет-ЗМІ частіше від усіх читає Північна Україна. Також онлайн-ЗМІ популярні у Центрі та на Заході України. Їхня популярність на Південному-Сході є значно нижчою. 

У цілому, Західна, Північна та Центральна Україна дуже схожі у своїх вподобаннях: інтернет-ЗМІ, телебачення, преса. А ось Південь, Схід та Донбас більше орієнтовані на радіо. 

 

Як підлітки користуються соцмережами? 

Якщо ви хочете достукатися до школярів, то вам у соцмережу «Вконтакте» - 85% дітей з усієї України використовують її щодня. За «Вконтакте» слідує Instagram, а у Facebook та Twitter діти не дуже активні. Серед школярів навіть Google+ став більш популярним, ніж Facebook. 

 

Facebook більш популярний в обласних центрах, менш - у малих містах, найбільш популярний у Західній Україні - 22%, найменш - на Донбасі - 7%.

Дівчата використовують Twitter більше, ніж хлопці. Чим старшими є діти, тим частіше вони його використовують. Він найбільш популярний у Південній Україні, найменш - у Західній. 

Viber значно популярніший серед дівчат. Загалом всіма соцмережами дівчата користуються частіше, ніж хлопці, крім Facebook. Viber частіше використовується в обласних центрах, та швидше за все, його популярність ще набиратиме обертів. Нині він найменш популярний на Донбасі, найбільше - на Півдні і Півночі. 

«Одноклассники» серед дітей не дуже популярні, перевагу їм віддають дівчата. Та якщо серед інших сайтів соцмереж прослідковується тенденція: чим старшими є діти, тим більше вони ними користуються, то з «Одноклассниками» усе навпаки - чим молодшими є діти, тим більше вони користуються платформою.

 «Одноклассниками» більш популярні в маленьких містах, аніж в обласних центрах. Західна Україна, яка більше від усіх використовує Facebook, найменше користується «Одноклассниками».

Instagram дівчата використовують частіше, ніж хлопці. Він найбільш популярний на Півночі та в Центрі. «Вконтакте» користується абсолютна більшість дітей. Найрідше цю соцмережу використовують на Західній Україні. 

Джерело: MediaSapiens

UCRA